Kovové schodiště

Kovové schodiště

Kovové schodiště


Skořepinová konstrukce schodů


Schody skořepinové konstrukce patří mezi novinky ve světě schodišť. Naše firma vyvinula několik typů, které nabízí vynikající statické vlastnosti bez použití podpůrných sloupků nebo závěsných táhel. Schody působí kompaktním a čistým dojmem, který naplňuje sny těch nejnáročnějších. Základním modelem skořepinových schodů je takzvaná otevřená skořepina, jejíž průřez je ve tvaru širokého „U“, kdy lze do vnitřní části aplikovat dřevěný obklad, nebo obklady z dalších materiálů, jako je kámen, sklo, nebo keramika.

Polyuretanová schodiště

Nejúspěšnějším typem je takzvaná uzavřená skořepina. Tato schodiště působí jako jeden dokonalý odlitek bez jediné spáry, kdy celý povrch konstrukce včetně nášlapných ploch je potažen speciální polyuretanovou hmotou. Tato hmota vykazuje výborné vlastnosti. V první řadě jde o vysokou dlouhodobou odolnost a povrch, přestože lze aplikovat lesklý, neklouže! Další výhodou je neomezená škála barev od základních až po metalické. Na skořepinovou konstrukci lze aplikovat skleněné zábradlí kotvené z boku pomocí terčů různých tvarů. Novinkou je štíhlé, obdélníkové v provedení nerez leštěný. Další možností je zábradlí kovové, které lze aplikovat z boku nebo shora.


Schody s boční schodnicí


Schody vybavené kovovými bočními schodnicemi, patří dnes mezi často používané. Zubatý tvar, nebo prostý hladký, dává schodišti lehkost a čitelnost. U schodiště těchto konstrukcí se používají samotné nášlapy, nebo i kombinace s podstupni. Konstrukce s boční schodnicí má tu výhodu, že pokud je dimenzována potřebná šíře prvku, nevyžaduje další opory. Na statiku má velký vliv i síla schodnice. Konstrukce schodnic lze dodávat v oceli s povrchovou úpravou nátěrem nebo nástřikem a to v neomezené škále odstínů a barev. Dalším často používaným materiálem je nerez v různých povrchových úpravách leštěný, broušený, tryskaný atd. Na konstrukci s boční schodnicí lze kotvit kovové zábradlí a to z boku, nebo shora přímo do nášlapů. Skleněné zábradlí kotvíme z boku na kovové terče, nebo pomocí kovových pasů.


Schody se spodní schodnicí


Použitím spodní schodnice schodiště, necháme vyniknout samostatným stupňům v prostoru. Schody pak působí velmi vzdušně. Opticky se zmenšuje i jejich šířka. Konstrukci vyrábíme z oceli, nebo z nerezu a to v různých povrchových úpravách a tvarech. Nášlapy dodáváme dřevěné, skleněné, kamenné nebo kovové. Na schody lze aplikovat zábradlí kovové, nejčastěji kotvené shora do nášlapů nebo i z boku, jak do nášlapů, tak i do konstrukce. Skleněné zábradlí kotvíme z boku na terče, nebo shora pomocí nerezových sloupků.

Páteřová konstrukce schodiště


Schody nesené páteřovou konstrukcí patří mezi velmi oblíbené pro svou subtilnost a navíc opticky zužují šíři schodů. Páteř se vyrábí v různých tvarech a profilech z různých materiálů nejčastěji z oceli s rozsáhlou škálou povrchových úprav. Nerezovou konstrukci dodáváme v povrchových úpravách vysoký lesk, jemný ruční brus, pískovaný povrch nebo jejich kombinace. Páteřovou konstrukci lze uložit do středu schodiště nebo i mimo jeho osu, kdy dalším nosným prvkem může být i čepové spojení. Co do půdorysného tvaru lze dodat konstrukci přímou, lomenou, točitou, nebo v nepravidelných křivkách. Nášlapy dodáváme nejčastěji dřevěné, kamenné nebo provedené ze skla. Zábradlí dodáváme kovové, ocelové nebo v nerezu, případně s dřevěnými madly. Kovové zábradlí podporuje lehkost celé konstrukce.

Vřetenové schody


Točité schody kruhového, nebo hranatého vnějšího tvaru využívá jako nosného prvku tzv. vřeteno, to slouží jako středový nosný prvek nášlapů a zároveň nahrazuje v ose zábradlí, nebo madlo. Vřeteno vyrábíme jako ocelový nosný prvek přiznaný, nebo je skryt v dřevěném, nebo nerezovém pouzdře. Pokud je konstrukce schodiště umístěna do volného prostoru, kotví se nášlapy na vnější straně vzájemně takzvaným čepovým spojením, nebo je na obvodu použita kovová nosná konstrukce. Nášlapy dodáváme dřevěné, skleněné, kamenné nebo ocelové. Zábradlí sleduje vnější tvar schodiště. Dodáváme zábradlí kovové nebo skleněné. V případě, že je vřetenové schody umístěno do šachty z vyzděných příček, stačí na vnější stranu schodiště osadit madla.

Vyložené schodiště


Schodiště vyložené je velmi efektní pro své minimalistické pojetí, nášlapy jsou kotveny do nosné zdi pomocí ocelové vetknuté konstrukce, která zajišťuje vlastní statiku jednotlivých schodů. Většinou dřevěné nášlapy se na vyložené krakorce navlékají jako obal. Nášlapy dodáváme v různých dřevinách od domácích, evropských až po exotické. V některých variantách jsou vyložené nášlapy zajištěny táhly, které řeší zároveň zábradlí na vnější straně. Běžně je aplikováno standardní nerezové zábradlí s dřevěnými madly. Zajímavým řešením je kombinace vyloženého schodiště se skleněnou stěnou.


Pokračujte
  • Líbí se Vám Kovové schodiště a chcete znát možnosti realizace, termín dodání nebo cenu? Kontaktujte nás. Společně navrhneme řešení.
    Mám zájem o nabídku