Skleněné schodiště

Skleněné schodiště

Skleněné schodiště

Skleněné schodiště paří mezi velmi efektní a zajímavé produkty. V kombinaci s ocelovou nebo nerezovou nosnou konstrukcí vytváří v interiéru nepřehlédnutelnou dominantu.

Skleněné nášlapy jsou vyráběny převážně z vrstveného skla vymezeného fóliemi, které mohou být čiré, mléčné, nebo barevné. Aby byla zajištěna bezpečnost pohybu po skleněných schodech, je na jejím nášlapném povrchu vytvořen protiskluzový proužek, nebo celoplošná grafika. Ta se vytváří pískováním, nebo formou smaltu. Novinkou je vysoce odolné sklo s hrubou povrchovou úpravou.

Další výhodou skleněných schodišť je možnost jejich prosvětlení a tím vytvoření světelného efektu, který přispívá k vytvoření jedinečné atmosféry v interiéru. Skleněné nášlapy je možno osazovat na nepřeberné množství nosných konstrukcí.

Často se využívají konstrukce se spodní, boční, nebo páteřovou schodnicí, které skleněné nášlapy podporují ze spodu díky nosným komponentům, ke kterým se skleněné prvky nejčastěji lepí. Zábradlí se používají nejčastěji nerezová nebo skleněná, ty podporují výsledný lehký a vzdušný design.


Pokračujte
  • Líbí se Vám Skleněné schodiště a chcete znát možnosti realizace, termín dodání nebo cenu? Kontaktujte nás. Společně navrhneme řešení.
    Mám zájem o nabídku