Betonové schodiště

Betonové schodiště

Konstrukční kancelář společnosti GC s. r. o. zajišťuje návrhy klasických betonových schodišť i složitějších subtilních konstrukcí. Na betonové schody dodáváme dřevěný obklad z nejrůznějších druhů dřevin.

Dřevěné obklady


Schody betonové konstrukce

Často používaným nosným prvkem schodů je železobetonová konstrukce. Schody působí stabilně a bezpečně. Navrhujeme a dodáváme konstrukce klasické, to znamená s hladkou spodní částí v běžných proporcích, nebo velmi subtilní zubatou konstrukci.

Na základě statických výpočtů byl vyvinut velmi tenký model, kdy síla betonové samonosné konstrukce dosahuje síly pouze 10 cm. U vetknutých modelů lze dosáhnout síly do 6 cm. Betonová konstrukce se následně obkládá různými materiály. Nejčastěji se využívá obklad dřevem, kamenem, keramikou, nebo zajímavými kombinacemi s kovem nebo sklem. Novinkou je obklad schodů dřevem na nášlapech a umělou kůží na podstupních.

Povrchovou úpravu betonové konstrukce lze vytvořit i pomocí moderních stěrek. Na betonovou konstrukci lze následně instalovat zábradlí kovové s bočním kotvením, nebo kotvit přímo do nášlapů shora. Další vhodnou variantou je zábradlí skleněné, které lze kotvit z boku pomocí terčů různých tvarů, nebo pomocí nosných kovových pasů. Kovové pasy lze aplikovat pouze v oceli s povrchovou úpravou nebo doplnit nerezovou krycí kapotáží.

Pokračujte
  • Líbí se Vám Betonové schodiště a chcete znát možnosti realizace, termín dodání nebo cenu? Kontaktujte nás. Společně navrhneme řešení.
    Mám zájem o nabídku